• 1 Ekim 2018 Pazartesi

Şeker Tüketimi Beynimize Ne Yapıyor?

Şeker beyin dahil vücudumuzun birçok organının baş düşmanı.
Devamını Oku

  • 3 Ocak 2019 Perşembe

Tedavi Edilebilir Demans

Yakın zamana ait hafıza kaybı, yürüme bozukluğu ve idrar kaçırma gibi belirtilerle kendini gösteren "Normal Basınçlı Hidrosefali” özellikle ileri yaşlarda görülür. Beyinde anormal beyin ve omurilik sıvısı birikmesiyle oluşan hastalık gelişen teknolojik yöntemler sayesinde kolayca tedavi edilebilmektedir.
Devamını Oku

  • 3 Ocak 2019 Perşembe

Trigeminal

Trigeminal nevralji, ağrılı yüz sendromu olarak da bilinir. Yüzün genellikle tek tarafında göze, dişlere veya çeneye doğru uzanan, ani, bıçak saplanır veya elektrik çarpar tarzda oldukça ağrılı ataklardır.
Devamını Oku

  • 23 Mayıs 2018 Çarşamba

Uyanık Beyin Ameliyatı

Birçok ameliyat genel anesteziyle yapılsa da nöroşirurjinin alanına giren bazı cerrahilerde hasta uyanık olabiliyor. Bu sayede beynindeki tümörün alınması gereken hastaların konuşma, hareket etme gibi temel fonksiyonlarında ortaya çıkabilecek kayıpların önüne geçiliyor.
Devamını Oku

  • 5 Temmuz 2017 Çarşamba

Uykuda Beynimize Ne Oluyor?

Beyin sağlığı için düzenli ve kaliteli bir uyku oldukça önemli.
Devamını Oku

  • 8 Temmuz 2018 Pazar

Yenidoğanlarda Nörocerrahi Uygulamaları

Çocukluk çağında beyin cerrahisinin alanına giren hastalıklar, yenidoğan döneminden 17 yaşına kadar görülebiliyor. Nörocerrahi pratiğinde, en büyük grubu yenidoğanlar oluşturuyor. Bu dönemde, doğuştan gelen iki hastalık grubu bulunuyor.
Devamını Oku


Toplam Kayıt Sayısı : 46

İlk123